Išleidimo metai
Monetos rūšis
Metalas
Monetų serijos
Ypatumai
Informuojame, kad Lietuvos bankas išleido 2 eurų proginę monetą „Kartu su Ukraina“. Kiekvieno jūsų, perkančio monetą, pagalba Ukrainai – 10 eurų, bendra monetos kaina – 14,52 Eur.

Moneta, skirta Lietuvos narystei NATO ir ES pažymėti

Monetos kaina

Kiekis

Moneta, skirta Lietuvos narystei NATO ir ES pažymėti
87,00 EUR
Išparduota

Monetos aversas

Monetos averso centre – trispalvė, simbolizuojanti Lietuvos valstybės savarankiškumą, suteikusį pagrindą tapti visateise ir NATO, ir ES nare. Aplink vėliavą – Lietuvos valstybės herbo simbolis Vytis, užrašas „LIETUVA“, nominalas „20 €“, „2024“ metai, gamintojo UAB „Lietuvos monetų kalykla“ logotipas. Monetos fone – fragmentuoti NATO ir ES simboliai, pavaizduoti skirtingais matinimo lygiais.

Monetos reversas

Monetos reverso centre – trispalvė, simbolizuojanti Lietuvos valstybės savarankiškumą, suteikusį pagrindą tapti visateise ir NATO, ir ES nare. Aplink vėliavą – NATO ir ES simboliai, greta – Lietuvos įstojimo į NATO ir ES datos: 2004 m. kovo 29 d. ir 2004 m. gegužės 1 d. Monetos fone – mikrotekstu užrašytas 5-asis Šiaurės Atlanto sutarties straipsnis bei ES himno – Liudviko van Beethoveno Devintosios simfonijos „Odė džiaugsmui“ muzikinės natos.
Nominalas 20 eurų
Metalas sidabras Ag 925
Skersmuo 38,61 mm
Svoris 28,28 g
Monetos paviršiaus kokybė PROOF

Monetos dailininkas Antanas Pocevičius

Briauna lygi

Tiražas 2 000 vnt.
Išleidimo data 2024-03-28
Moneta nukaldinta UAB Lietuvos monetų kalykloje

Aprašymas

Aversas ir reversas nukaldinti iš dviejų sujungtų plokštumų. Monetos briauna 

Prieš dvidešimt metų Lietuvos įstojimas į NATO ir Europos Sąjungą tapo istoriniu ir lemiamu žingsniu šaliai siekiant užsitikrinti saugumą ir integruotis į Europos bendruomenę. Įvykdžiusi visas reikiamas sąlygas ir atitikdama aljanso narystės kriterijus 2004 m. kovo 29 d. Lietuva oficialiai tapo NATO nare. Ši priėmimo į NATO diena atnešė šaliai ne tik karinį saugumą, bet ir užsienio investuotojų, kurie šį žingsnį įvertino kaip stabilumo ir saugumo garantą, pasitikėjimą.

Dvidešimtmetis, prabėgęs nuo įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m. gegužės 1 d., liudija Lietuvos ryžtą tapti integralia Europos šeimos dalimi. Narystė Europos Sąjungoje atvėrė naujų galimybių ekonominiam augimui, švietimo plėtrai ir socialinei gerovei – lietuviai gali laisvai judėti, mokytis ir dirbti visoje Europos Sąjungoje. Be to, narystė Europos Sąjungoje leidžia Lietuvai būti dalimi bendro sprendimų priėmimo proceso, kuris formuoja ES politiką ir strategiją.

Pirkėjai taip pat domėjosi