Nominalo valiuta
Monetos rūšis
Monetos porūšis
Metalas
Monetų serijos
Ypatumai
Informuojame, kad kovo 16 d. Lietuvos bankas išleido 2 eurų proginę monetą „Kartu su Ukraina“. Kiekvieno jūsų, perkančio monetą, pagalba Ukrainai – 10 eurų, bendra monetos kaina – 14,52 Eur.

Moneta, skirta lyčių lygybei

Monetos kaina

Kiekis

Moneta, skirta lyčių lygybei
62,56 EUR 68,00 EUR

Monetos aversas

Averso abiejose dalyse pavaizduotos upe plaukiančios ledo lytys, atskirtos vandens properša. Lytys niekuomet nėra vienodos, jas formuoja ir kausto šaltis – taip pat nėra ir vienodo požiūrio į vyrą ir moterį, jų teises. Deklaruojama lyčių lygybė – formali ir dar nėra visiškai pasiekta. Monetos viršutinėje dalyje ant ledo lyčių užrašyta Lietuva, jos apatinėje dalyje – nominalas 10 €, išleidimo metai 2019 ir UAB Lietuvos monetų kalyklos logotipas.

Monetos reversas

Reverso abiejose dalyse vaizduojami sklindantys vandens ratilai, sujungiantys monetos dalis į bendrą kompoziciją, o jais sujungti Veneros ir Marso simboliai tarsi išreiškia harmoniją tarp skirtingų lyčių ir jų tarpusavio supratimą.
Nominalas 10 eurų
Metalas sidabras Ag 925
Svoris 23,00 g
Monetos paviršiaus kokybė „PROOF“

Monetos dailininkas: Antanas Pocevičius

Tiražas 2 500 vnt.
Išleidimo data 2019-10-30
Moneta nukaldinta UAB Lietuvos monetų kalykloje

Aprašymas

Monetos briauna lygi.

Moneta sudaryta iš dviejų atskirų dalių, kurias sudėję gauname lygybę simbolizuojantį matematinį ženklą, – tai tarsi lygybė tarp moters ir vyro, jų lygiateisiškumo, pagarbaus ryšio kūrimo simbolis. 

Stačiakampės monetos matmenys – dvi dalys po 50 x 10 mm.

Lankstinukas atsisiųsti

Pirkėjai taip pat domėjosi